Bilim insanları kadınlar için en iyi seks pozisyonunu açıkladı! Sosyal medya karıştı

0 4

Yeni bir araştırma, mevzu orgazm olduğunda heteroseksüel bayanlar için en düzgün seks konumunu ortaya çıkardı. New York’taki özel jinekoloji kliniği New H Medical’e nazaran, en tesirli konum bayanın pelvisinin altına yerleştirilen bir yastıkla misyonerlik durumu.

Araştırma, bir ultrason tarayıcısı kullanılarak gerçekleştirildi ve araştırmacılar, istekli bir çifti beş tanınan durumda 10 dakika boyunca seks yaparken incelediler.

Bilim insanları bayanlar için en düzgün seks durumunu açıkladı! Toplumsal medya karıştı

New York’ta araştırmayı yöneten bir araştırma tabibi olan Dr Kimberley Lovie şunları yazdı: “Çeşitli evlilik durumlarının argüman edilen yararları çok sayıda mecmua, kitap ve halka açık forumlarda anlatılıyor.” Lakin, farklı cinsel bağ durumları ile bayan orgazmı üretme yetenekleri ortasındaki ilgiyi kıymetlendiren çok az bilimsel araştırma var. “Amaç, standart bir mühlet sonra beş konumun her birinde çiftleşme öncesi ve sonrası klitoral kan akışını karşılaştırmaktı.”

Ottawa Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, bayan orgazmı sırasında meydana gelen, “dalgalı/sığ nefes alma”, “artmış kan basıncı” ve “sıcak basması” üzere çeşitli bedensel duyumları inceledi. Bununla birlikte, yaygın görüşe karşın, mevcut olmayan, yaygın olarak yanlış anlaşılan kimi duyumları da tespit ettiler. Açıklamalar ile birlikte “kadın cinsel reaksiyonunun gereğince anlaşılmamış bir yönü” üzerine toplumsal medyada tartışma başladı. Kimileri daha kıymetli bahisler varken bu araştırmanın yersiz olduğunu da tez etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.