Benzine yeniden zam geliyor!

0 4

Akaryakıt fiyatları dur durak bilmiyor. Döviz fiyatlarındaki artışlar, Rusya Ukrayna savaşı v

e küresel enflasyon derken fiyatlar aldı başını gidiyor. Neredeyse her gün yeni bir akaryakıt haberi ile karşılaşıyoruz diyebiliriz. Bugün ise araç sahiplerini üzecek bir haber daha geldi. Akaryakıtın litre fiyatına 1,45 TL artırım geleceği argüman edildi.

Geçtiğimiz gün dolar kuru uzun vakit sonra yine 17 TL’yi aştı. Euro ise 18 düzeyinin üstünde. Hal bu türlü olunca da akaryakıt fiyatlarına tekrar tekrar artırım geliyor. Akaryakıtın litresi artık 26 TL’yi aşmışken bugün, şoförleri otomobilden daha da uzaklaştıracak bir haber daha geldi.

Benzine tekrar artırım geliyor!

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere nazaran akaryakıtın litre fiyatı, 11 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere 1,45 TL daha zamlanacak. Yeni akaryakıt artırımıyla birlikte akaryakıt fiyatları 28 TL’ye dayanacak. Artırımın akabinde fiyatlar şu biçimde güncellenecek:

İstanbul: 27,69 TL
Ankara: 27,80 TL
İzmir: 27,79 TL

Benzindeki artırımlar toplumsal medyanın da lisanına düştü. Bugün akaryakıt artırımı ismi altında önemli bir hashtag uzun müddet trendlerde kaldı. Bilhassa motorine gelen artırımlar öteki her şeyin de fiyatının artacağı manasına geliyor. Siz bu yeni artırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Akatyakıt fiyatlarındaki artış sizce devan edecek mi? Yorumlarda kesinlikle bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.