Benzine yeni bir indirim müjdesi!

0 2

Rusya Ukrayna savaşı ve brent petrol fiyatlarının artması derken akaryakıt fiyatlarında önemli bir artış karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda akaryakıt fiyatlarında da önemli bir yükseliş kelam konusuydu. Fakat bir müddettir gelen indirim haberleri ile artan fiyatlar bir nebze olsun yavaşlamaya başladı diyebiliriz.

Benzine yeni bir indirim müjdesi!

Benzine 19 Temmuz prestijiyle geçerli olacak bir indirim daha gelmesi bekleniyor. 1 TL civarında yapılacak indirimle fiyatlar, 23 TL’nin altına düşmüş olacak. Bir müddettir 30 TL bandına dayanan fiyatlar göz önüne alındığında bu indirimlerin epey yararlı olabileceğini söyleyebiliriz.

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Hafta sonu argüman kapsamında gündeme getirilen akaryakıt indiriminin bu gece yapılacağı tabir edildi. Dal kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran akaryakıt, bu gece prestijiyle biraz daha ucuzlayacak. İndirim, pompa fiyatlarına da direkt yansıyacak.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran akaryakıtın litresi, bu gece yarısı prestijiyle 96 kuruş ucuzlayacak. Bu indirimle akaryakıt fiyatları, ülkenin her yerinde 23 TL’nin altına düşecek. Dal kaynaklarının beklentisi gerçekleşir ve akaryakıta 96 kuruş daha indirim yapılırsa, Türkiye’nin en büyük kentlerindeki fiyatlar bu biçimde güncellenecek:

İstanbul: 22,72 TL
Ankara: 22,84 TL
İzmir: 22,84 TL

Fiyatlar tabi ki bulunduğunuz bölgelere nazaran değişiklik gösterebilir. Lakin genel manada fiyatlardaki düşüşler araç sahiplerine rahat nefes aldıracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.