Benzine indirim, LPG’ye zam! İşte yeni fiyatlandırma

0 3

Sektör kaynaklarının akaryakıttaki indirim beklentileri bir müddettir mevcuttu. Akaryakıt fiyatlarındaki oynaklıklar şimdilik devam ediyor. Arka arda gelen artırım haberlerinin akabinde kimi indirim haberleri de gelmeye başlamıştı. Akaryakıta 1 lira 54 kuruş indirim geldi. Lakin durum yalnızca uygun haberle kalmadı, çünkü bu defa de beklenmeyen halde LPG’ye artırım geldi.

Akaryakıt fiyatları Türkiye’nin gündeminden asla düşmüyor. Bu kapsamda dolar kurundaki artışlar ve Rusya Ukrayna savaşı üzere etkenler akaryakıtın fiyatlarının artmasına sebep olmuştu. Türkiye’nin bir numaralı gündem hususları ortasında yer alan akaryakıt fiyatları ile ilgili değerli bir gelişme daha yaşandı. Brent petrol fiyatlarının gerilemeye başlamasıyla akaryakıt kümesi fiyatlarına bir sefer daha indirim yapıldı.

Benzine indirim, LPG’ye zam! İşte yeni fiyatlandırma

Bu gece yarısı prestijiyle 1 lira 54 kuruş ucuzladı. İndirim, pompa fiyatlarına direkt yansıdı. İşte yeni fiyatllandırma:

İstanbul: 23,68 TL
Ankara: 23,80 TL
İzmir: 23,80 TL

Fiyatlar tabi ki bulunduğunuz yere nazaran kimi değişlikler gösterebilir. Lakin bunnlar kuruşluk farklar olarak karşımıza çıkacaktır. Akaryakıt fiyatlarına indirim gelirken LPG’de aksi durum yaşandığını belirtelim. Bugün prestijiyle LPG fiyatlarına 29 kuruş artırım geldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.