Benzine bu sefer indirim bekleniyor!

0 13

Benzin fiyatlarına gelen artırımların akabinde artık bir indirim beklentisi ortaya atıldı. Bölüm kaynaklarına nazaran akaryakıtın litresine 1 lira civarı indirim gelecek. İndirim, pompa fiyatlarına yansıyacak.

Araç sahipleri bir müddettir üst üste gelen artırım haberleri ile sarsılıyordu. Akaryakıt fiyatlarının önemli derecede artması araç sahiplerini zora sokuyordu. Artık ise akaryakıt fiyatlarıyla ilgili olumlu bir gelişme yaşandı. Buna nazaran akaryakıtta indirim beklentisi oluştu. Kesim kaynaklarının savlarına nazaran akaryakıt, bu gece prestijiyle “ucuzlayacak”.

Benzine bu sefer indirim bekleniyor!

Sektör kaynaklarının savlarına nazaran akaryakıtın litresine 97 kuruş indirim gelecek. İndirim, pompa fiyatlarına direkt yansıyacak. İndirim gerçekleşirse akaryakıt fiyatları 28 TL’nin altına düşecek. Beklenen indirim gerçekleşirse fiyatlar şu halde değişecek:

İstanbul: 27.49 TL
Ankara: 27.61 TL
İzmir: 27.61 TL

Shell’in internet sitesine nazaran fiyatlar bu tarafta olsa da birtakım yerlerde farklılıklar olabileceğini de tekrar belirtelim. Rusya Ukrayna savaşı ve enflasyon derken üzerine bir de ek olarak dolar kurundaki çalkantıların eklenmesi herkesi güç duruma soktu. Lakin bu araç sahiplerini mutlu edecek indirim haberleri de gelmiyor değil. Beklenen indirim gerçekleşirse devasa formda bir fark olmayacak olsa da tekrar de araç sahipleri bir nebze rahatlayacaktır. Siz bu indirim ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.