Benzin ve motorine bir zam daha yapıldı!

0 8

Akaryakıt ve motorine yeni bir artırım daha geldi. Artırım ile birlikte, akaryakıtın litresine 1,22 TL, motorinin litresinde 1,49 TL daha eklendi. Akaryakıt fiyatlarındaki artış sürat kesmeden ne yazık ki devam ediyor.

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen akaryakıt artırımı olayları ne yazık ki son sürat devam ediyor. Artan enflasyon ve maliyet sorunlarının üstüne Rusya Ukrayna savaşı da eklenince fiyatlarda uçuşun önüne geçilemedi. Bugün yapılan artırım da pompa fiyatlarına yansıyacak.

Akaryakıt ve motorine bir artırım daha yapıldı!

Bugünden itibaren akaryakıtın litresine 1,22 TL, motorinin litresine ise 1,49 TL artırım geldi. Bilhassa motorin artırımı, maliyetlerdeki artışın da habercisi niteliğinde. Yapılan açıklamalarla pompa fiyatları, İstanbul, Ankara ve İzmir’de şu biçimde olacak:

İstanbul: Akaryakıt: 26,23 TL, Motorin: 25,94 TL. Ankara: Akaryakıt: 26,34 TL, Motorin: 26,05 TL. İzmir: Akaryakıt: 26,35 TL, Motorin: 26,06 TL. Fiyatların Opet’ten alındı, lakin kimi yerlerde kuruşluk oynamalar kelam konusu olabilir.

Bir müddettir araç şoförlerinin canını sıkan bu akaryakıt fiyatlarındaki artış kısa müddette ne yazık ki son bulacağa da benzemiyor. Koronavirüs ile başlayan küresel manadaki kıtlık son sürat devam ediyor. Hal bu türlü olunca da direkt olarak akaryakıt fiyatlarında değişiklikler kelam konusu oluyor. Siz bu artırım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.