Benzin ve LPG için yeni zam beklentisi ortalığı karıştırdı

0 3

Akaryakıt fiyatları dövizdeki artışla birlikte son sürat yükselmeye devam ediyor. Rusya Ukrayna savaşı ve dolardaki baskı derken akaryakıt fiyatları uçuşa geçti. Bunun sonucunda araç sahiplerini üzecek haberler de gelmeye devam ediyor. Söylentilere nazaran akaryakıta tekrar devasa bir artırım gelecek. Akaryakıtın litre fiyatına 2,18 TL artırım geleceği argüman edildi. Ayrıyeten LPG’ye de artırım gelmesi bekleniyor.

Benzin ve LPG için yeni artırım beklentisi ortalığı karıştırdı

Uzun müddet sonra tekrar 17 üzerine çıkan dolar kuru tüm oyunu tekrar değiştirdi diyebiliriz. Uzun müddettir denetim altında tutulan dolar tekrar üst taraflı harekete geçince ekonomik açıdan sorunlar kendini daha fazla hissettirmeye başladı. Akaryakıtın litresi artık 26 TL’yi aşmışken akaryakıttaki artırım haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere nazaran akaryakıtın litre fiyatı, 11 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere 2,18 TL olarak zamlanacak. Yeni devasa akaryakıt artırımıyla birlikte akaryakıt fiyatları 28 TL’nin üzerine çıkacak. Söylentilere nazaran LPG tarafında da bir artırım beklentisi var. LPG’nin litresi, gece yarısı prestijiyle 55 kuruş zamlanacak. İşte yeni beklenen fiyatlar:

İstanbul: 28,41 TL
Ankara: 28,53 TL
İzmir: 28,53 TL

LPG: İstanbul: 12,40 TL
Ankara: 12,36 TL
İzmir: 12,27 TL

Siz bu yeni artırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.