Benzin fiyatlarına yeni zam beklentisi!

0 5

Akaryakıt fiyatlarında son vakitlerde zam üstüne artırım haberi gelmişti. Akabinde gelen indirim haberleriyle bir nebze rahatlanmış olsa da artık tekrar artırım gelmeye başladı. Dolar kurundaki artışlar ve brent petrol fiyatlarındaki artışların sebebiyle akaryakıtın fiyatlarına da artırım gelmeye devam ediyor.

Benzin fiyatlarına yeni artırım beklentisi!

Akaryakıt fiyatlarına gelen artışın gerisi arkası kesilmiyor diyebiliriz. Bilhassa motorine gelen artırımlarla birlikte hayatımızda her şeyin zamlanması kelam konusu olmuştu. Gelen bir kaç indirim haberinin akabinde artık tekrar artırım haberleri gelmeye başladı.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere nazaran akaryakıt fiyatı, bu gece yarısı prestijiyle 96 kuruş daha zamlanacak. Bu artırım gerçek olursa, 35 litrelik bir deponun maliyeti, 33,6 TL yükselmiş olacak. Motorin kümesinde ise şu an için rastgele bir değişiklik beklenmiyor. Değişen fiyatlarla birlikte yeni fiyatlandırma şu halde olacak:

İstanbul: 26,18 TL
Ankara: 26,30 TL
İzmir: 26,30 TL
Söz konusu artırımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hakkında net bir bilgi yok, lakin kesim kaynaklarından gelen söylentilere nazaran bu geceden itibaren bu artırım geçerli olmaya başlayacak. Siz bu artırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce son periyotlarda olan artışlar hayatınızı nasıl etkiliyor? Araç sahibi olmak isteyen vatandaşları bile düşündüren bu akaryakıt fiyatlarındaki değişiklik daha ne kadar mühlet daha oynamaya devam edecek muhakkak değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.