Bayram seyahatlerinizin yakıt maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

0 8

Kurban Bayramı’nda seyahat edecek olan şoförler, yükselen akaryakıt fiyatları sonrasında, akaryakıt fiyatlarındaki son durumu araştırmaya devam ediyor. Orta motorlarında akaryakıt, motorin ve otogaz ne kadar, kaç TL? Aktüel akaryakıt litre fiyatları nedir? vb sorular soruluyor.

Biz de bu manada Teknoojioku olarak bayram seyehatlarinizde, aracınızın yakıt tüketimini azaltarak, yakıt tasarrufu sağlamanız için uygulamanız gereken püf noktalarını sizler için listeledik.

Plug-in hybrid ve elektrikli araçlar için, şarj aygıtına takılıyken kabini evvelce soğutmak aracınızın menzilini uzatabilir. Ayrıyeten, AC için daha sıcak bir sıcaklık ayarı kullanmak daha az pil gücü tüketecektir.

Kullanıcı el kitabınızı okuyun. Birden fazla kılavuz, AC sistem denetimlerinin nasıl çalıştığını ve AC sisteminin en güzel biçimde nasıl kullanılacağını ve bakımının nasıl yapılacağını açıklar.

Sürüşten evvel AC çalışırken boşta durmayın. Sürüşe başladıktan sonra yahut kabini kısaca havalandırdıktan sonra klimayı açın. Birçok AC sistemi, sürüş sırasında aracı daha süratli soğutur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.