Badlion Client Benzeri En İyi Minecraft Launcherları

0 16

Minecraft artık elbet dünyada herkesin oynamamış olsa bile şöyle bu türlü bir yerden ismini duymuş olduğu bir oyun. Minecraft’ın sahip olduğu popülerlik artık o kadar fazla ki oyunun yanı sıra dört bir dünyaya satışları yapılan birçok Minecraft temalı giyecek, oyuncak üzere fizikî eserler de mevcut.

Minecraft’ın yalnızca kendi başına birçok oyuna bedel bir mod dünyasına sahip olduğu tartışılmaz bir gerçek. Minecraft’ın mod dünyası içinde çok rahat kaybolabileceğiniz ve neredeyse aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir dünya. O denli ki yalnızca Minecraft oynayarak birçok farklı çeşitten oyunu deneyimleyebilirsiniz. Bu yazımızda ise bu modların bir nevi desteklenmesini ve açılmasını sağlayan en güzel Minecraft launcher’larına göz atacağız.

Minecraft launcher nedir?

Minecraft launcherları kolay bir halde açıklamak gerekirse: birden farklı Minecraft versiyonlarına tek bir uygulama çatısı altından giriş yapabilmenizi sağlıyor. Minecraft launcherları çoklukla birebir ortak özelliğe mesken sahipliği yapsalarda (Minecraft’a giriş yapmanızı sağlamak) dizayn ve kullanılabilirlik olarak birbirlerinden farklı birçok özelliği çatıları altlarında barındırabiliyorlar. Bilhassa çeşitlilik konusunda birçok farklı launcher bulunduğu için kendi zevkinize nazaran bir launcher bulabilmeniz de epey mümkün. Kimi launcher sade tasarımı ve dizaynı ile ilgi çekerken kimisi de çeşit çeşit özelleştirmeleri ile ilgi çekmeyi başarıyor.

Minecraft launcher’ları ne işe fayda?

Minecraft launcher’larının hepsinin sahip olduğu kesin gaye başarılı bir halde Minecraft’ınızı çalıştırmak. Ancak bunun dışında birçok launcher kendine has özellikleri ile kullanıcılarını çekmeye çalışacaktır. Birtakım launcher’lar bünyelerinde kendi mod aratma sistemlerinde barındırarak launcher’ı uygun bir halde ve basitçe mod kurabilmenize imkan sağlıyor. Genel olarak launcher’ların birçok birebir biçimde olsa da, bahsettiğim mod durumu üzere spesifik olarak farklı olan launcher’lar da mevcut.

En âlâ Minecraft launcher’ları:

Badlion Client
Minecraft Launcher
SKlauncher
CurseForge Launcher
GDlauncher
MultiMC
TLauncher
Titan Launcher
ATLauncher
Launcher Fenix
Shiginima Launcher

Her şeye sahip olan: Badlion Client

Badlion Client nitekim neredeyse her şeye sahip bir launcher. FPS optimizasyonundan, mod çeşitlerine kadar birçok şeyi içerisinde barındırıyor. Hile muhafazaları ise bu özelliklerden diğer bir tanesi. Minecraft’ın kendisinin sunduğu şeyleri öğrendikten sonra tam manasıyla bir tecrübe yaşamak isteyenler için Badlion Client epey uygun ve kullanımı rahat bir launcher olarak yerini alıyor.

Eski ve hoş: Minecraft Launcher

Listemizin birinci sırası eski ve ortalama herkesin bildiği klasik Minecraft launcher’ı çekiyor. Birebir vakitte Mojang Launcher olarak da bilinen bu uygulama, Minecraft’ı birinci satın aldığınızda yanında gelen bir uygulama. Bilhassa en son yamaları ve sürümleri güncellemenize müsaade veren özel bir kısmı bu launcher’ın en ilgi cazip özelliklerinden bir tanesi (meraklıları için şirkette gerçekleşen olayları ve duyuruları gösteren bir haber sekmeside mevcut). Ancak modlu Minecraft sürümlerine erişebilmeniz için bir profil yüklemeniz gerektiğinden, modlu Minecraft oynamak için en uygun seçenek klasik launcher değil maalesef. Bir vakit sonra etrafın karışıklığını toparlamak yorucu olabiliyor.

Her tipe uygun olan: SKlauncher

Minecraft launcher’ları ortasında SKlauncher kendince özel bir yere sahiptir. Windows kullanmanızın yanı sıra Linux yahut Macbook kullanıyor olsanız bile SKlauncher’ı hiçbir sorun yaşamadan rahat bir biçimde kullanabilirsiniz. Arayüz konusunda epey rahat ve kolay bir kullanışa sahip ve bu özelliğinin yanı sıra çağdaş ve şık tasarımı ile de öne çıkmayı başaran SKlauncher, yakın vakitlerde aldığı yeni bir güncelleme ile artık koyu yahut açık temalar ortasında seçim yapmanıza müsaade verip göz zevkinize nazaran bir seçim de yaptırıyor.

Modlu Minecraft severlerin vazgeçilmezi: CurseForge Launcher

Launcher’lar ortasında hayli tanınan bir yere sahip olan CurseForge Launcher, bilhassa mevzu modlu Minecraft olunca birçok oyuncunun ilgisini çekiyor. Bunun en büyük sebebi ise launcher’ın kendisinin Minecraft modu konusunda sınırsız bir kaynağa sahip olan CurseForge’un kendisine sahip olması. Modları için kullanılan bu Websitenin launcher’ın kendisine büsbütün entegre bir arayüz ile ortaya çıkması CurseForge Launcher’a karşı olan ilgi ve alakanın sebebini de açıklar nitelikte.

Kendi modlarınızı oluşturmak istiyorsanız: GDlauncher

Windows dışında Macbook yahut Linux üzere farklı yazılımlarda çalışan öteki bir launcher ise GDlauncher. GDlauncher kendi mod paketlerini yapmak isteyenler için epey ülkü bir launcher. Sahip olduğu uçsuz bucaksız özelleştirebilirliği ve buna yardımcı olacak bir dizi ek paketleri ile GDlauncher tasarım sevenler içinde hayli ülkü. Ayrıyeten yakın vakitte gelen bir özellik ile arayüz dağınıklığı giderme ve yalnızca sizin için kıymetli olan detayların kalmasına müsaade veriyor. Bu durumun ne kadar büyük bir karışıklığı ortadan kaldırdığını iddia edebilirsiniz.

Minecraft ekspertizleri için: MultiMC

Modlarıyla ünlü olan öteki bir launcher ise MultiMC. Ancak CurseForge’un tersine MultiMC Macbook ve Linux yazılımları içinde indirilmeye uygun. Lakin MultiMC biraz da Minecraft içinde yoğrulmuş insanlara uygun bir launcher. Minecraft’ın modlarının karmaşıklığında kaybolmadan yolunu bulabilen beşerler için tasarlanan MultiMC, farklı Minecraft sürümleri için farklı profiller açabilme üzere ayrıntılara sahip olmasıyla rahat bir kullanım sağlıyor. Yeniden de Minecraft konusunda yeniyseniz başlangıç için MultiMC kullanmak baş karışıklığına sebebiyet verebilir.

Kullanıcı odaklı launcher’ı ile: TLauncher

2013’deki çıkışından bu yana daima popülerleşerek ilerleyen TLauncher, en güçlü ve tanınan launcher’lardan bir tanesi. Oyun hissiyatının katlayarak artmasına sebep olan özellikleri sayesinde popülerliğini hala koruyan TLauncher, yüksek performansı, stabil olması ve süratli çalışması ile her oyuncunun Minecraft launcher’larında en çok aradığı özellikleri bir ortaya topluyor. TLauncher’ın bu kadar övülmesinin diğer bir sebebi ise özgün tüm Minecraft sürümlerine erişebilen bir launcher olması. Şimdiki oynadığınız sürümlerden Alfa sürümlerine kadar erişilebilir olması sahiden takdire şayan.

Sade kullanımı ile: Titan Launcher

Vakit zaman TLauncher ile karıştırılsa da Titan Launcher ve TLauncher birbirlerinden epey farklılar. Titan Launcher hayli başlangıç dostu bir launcher olmasıyla biliniyor. Launcher için premium bir hesaba sahip olmanız gerekmiyor ve kullanım kolaylığı ve sade arayüzü ise Titan Launcher’ın güçlü yanlarından biri. Hayli küçük boyutlarda olmasının yanı sıra modlarada hayli elverişli.

Kendine has paketler barındıran: ATLauncher

Kendine has özellikleri karşımıza çıkan ATLauncher taşınabilirlik ve arayüz belgelerinin dayanağı açısından biraz MultiMC’ye benziyor. Ama ortalarındaki en temel fark faal Microsoft dayanağı ile başlıyor. Bu durum Microsoft hesabınız olmadan bile faal bir halde işinizi halledebilmenize imkan tanıyor. Tıpkı vakitte ATLauncher’a has “Özellikle Paketleri” kısmında bu uygulamayı kullanan birçok insanın etkin bir formda yaptığı modlar ile farklı tatları da deneyimleyebilirsiniz.

Az fakat öz fonksiyonu ile: Launcher Fenix

Launcher Fenix üstte bahsi geçen launcher’lara kıyasla biraz daha az tanınan diyebiliriz. Ancak yinede sahip olduğu performans muhakkak bu listede olmayı hak ediyor. Launcher Fenix hem premium hemde olağan hesaplar için birebir yolu uyguluyor. Bunun yanı sıra olağan Minecraft Launcher’ının sahip olmadığı ek araçlara sahip olması, kullanıcı memnuniyeti açısından olumlu istikamette gelişmelere sebep oluyor.

Yüksek performans sağlayan: Shiginima Launcher

Shiginima launcher katiyetle bu listede olmayı hak eden bir uygulama. Launcher’ın epey hafif olması bir kenara içerisinde kaybolabileceğiniz bir mod listesini de yanında getiriyor. Ancak Shiginima’nın gerçek gücü oyun esnasında sağladığı performans artışında yatıyor. Sonuç olarak modlardan ve her şeyden evvel stabil ve rahat bir halde Minecraft’ı oynayabilmeniz gerekiyor. Ayrıyeten Shiginima resmi bir launcher olmadığı için premiumdan çok olağan hesaplar için elverişli olduğunu belirtmekte gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.