Avatarlar yavaş yavaş hayatımızın bir parçası haline gelebilir

0 1

Hayatımıza Facebook üzere bir toplumsal medya platformunu sokan ve bu atılımıyla toplumsal medya kavramının tekrar tanımlanmasını sağlayan Mark Zuckerberg, son birkaç yıldır kafayı Metaverse’e takmış durumda. Ünlü CEO’nun bu mevzuya takıntısı öylesine büyük ki, geçtiğimiz yıl düzenlenen Connect 2021 etkinliğinde şirketin isminin Facebook yerine Meta olarak değiştirildiğini duyurmuştu. İşte bu nedenle dün gerçekleştirilen Meta Connect 2022 aktifliği çok daha fazla sayıda meraklı gözlerle takip edildi.

Etkinliğin odak noktası tabi ki yeniden Metaverse evreniydi. Bu kainatta daha fazla ve daha verimli vakit geçirebilmek için geliştirilen Quest Pro başlığı resmen duyurulurken, en çok dikkat çeken husus ise Avatarlar hakkında yapılan açıklamalar oldu.

Avatarlar yavaş yavaş hayatımızın bir kesimi haline gelebilir

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, bundan sonra avatar kullanımının yaygınlaştırılabilmesi için pek çok çalışma yapılacak. Bilhassa Facebook ve Messenger uygulamalarına da entegre edilecek olan avatarlar sayesinde, artık beşerler kendi yüzlerini göstermeden avatarları aracılığıyla manzaralı görüşme yapabilecekler.

Öte yandan bugüne kadar iki kolu, başı ve gövdesi olan lakin ayakları bulunmadığı için Casper üzere havada uçuyor görünümü veren Avatarların artık bacaklara ve ayaklara sahip olacağı da duyuruldu. Bu daha gerçekçi bir Metaverse tecrübesi için epeyce kıymetli bir adımdı. Son olarak Metaverse evrenindeki avatarlarını geliştirmek isteyen kullanıcılar için Horizon Worlds içerisinde yeni bir aksesuar dükkanının açılacağını belirten Zuckerberg, kullanıcıların gerçek paralar ile Avatarları için buradan aksesuar alabileceklerini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.