ASUS’un yeni amiral gemisi “yanlışlıkla” kendini ele verdi

0 6

Akıllı telefon dünyasında kendisine değerli bir yer edinmek isteyen ve bunun için de yeni amiral gemisi modeli ZenFone 9’a güvenen ASUS, kelam konusu telefonunu tanıtmak için adeta gün sayıyor. Lakin bugün ortaya çıkan ve ASUS tarafından “yanlışlıkla” paylaşıldığı belirtilen tanıtım görüntüsü sayesinde, artık yeni modelin hem dizaynını görmüş hem de özelliklerini öğrenmiş olduk.

Videodan anladığımız kadarıyla ASUS ZenFone 9’da tıpkı selefi üzere kompakt bir dizayna sahip olacak. Ön yüzeyinde delikli ekran dizaynına sahip bir kamerası bulunan telefonun art yüzeyinde ise görünüm itibariyle eşit olan iki farklı kamerası mevcut.

ASUS’un yeni amiral gemisi “yanlışlıkla” kendini ele verdi

ASUS ZenFone 9’en en çok dikkat çeken özelliklerinden biri yan tarafta bulunan ve menüler ortasında üst aşağı dolaşmak üzere pratik bir fonksiyona sahip olan ZenTouch butonu oldu. Birebir vakitte parmak izi okuyucusunun da bu kısma entegre edildiğini söyleyelim.

Suya ve toza karşı IP68 ile korunan ZenFone 9 ayrıyeten kendisine has geliştirilmiş ergonomik bir kılıf ile gelecek. Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacağı anlaşılan telefonda 5,9 inç Full HD+ AMOLED ekran bulunuyor.

Ön yüzeyinde 12MP, art yüzeyinde ise 50MP + 12MP’lik kameralara sahip olan telefon, 8GB ve 16GB RAM ile 128GB, 256GB ve 512GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulacak. Telefonun kesin fiyatı hakkında şimdilik net bir meblağ söylem edilmese de, ASUS’a yakın kaynaklar ZenFone 9’un 800 ila 900 euro ortası bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkacağını sav ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.