Apple’ın yeni çift USB Type-C girişli şarj adaptörü fiyatıyla şaşkına çevirdi

0 8

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, eser çeşitliliği ve performansıyla konuşulduğu kadar, bu eserlerin satış fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Aslında Amerikalı teknoloji devinin geçmiş periyotlarda satışa sunduğu ve “bu fiyat çok fazla değil mi” diye yorumlanan eserleri düşünüldüğünde, yeni fiyatlara şaşırmak çok manalı olmuyor lakin insan tekrar de bir türlü alışamıyor.

Apple’ın satışa sunduğu en son eseri çift USB Type-C girişine sahip şarj adaptörü oldu. Apple Store üzerinden satışa sunulan ve toplam 35W güç çıkışı sunan adaptörün satış fiyatı 1.189-TL olarak belirlendi. Geçtiğimiz sene neredeyse bu fiyata alt segment sıfır akıllı telefon alınabildiği düşünüldüğünde, hem Apple’ın fiyat stratejisini hem de içinde bulunduğumuz enflasyonu sorgulamamak mümkün değil.

Apple’ın yeni çift USB Type-C girişli şarj adaptörü fiyatıyla şaşkına çevirdi

Gelelim bu adaptörle şarj edilecek eserlerle ilgili ayrıntılara. Şayet bu şarj adaptörünü kullanarak iki farklı iPhone’u şarj etmek isterseniz, her iki aygıt da gücü yarı yarıya bölüşecek ve 17,5W’a kadar güç alacaktır.

Eğer iPhone, iPad yahut MacBook aygıtlarından ikisini şarj etmek isterseniz, güç dağılımı yeniden değişmeyecek ve seçtiğiniz iki aygıtta eşit güçlerle şarj olacaktır. Bununla birlikte şayet bu üç aygıttan birinin yanına Apple Watch yahut AirPods bağlarsanız, o vakit giyilebilir aygıtların adaptörden aldıkları hisse 7,5W olacak, öteki aygıtlar ise 27,5W güç ile şarj müddetlerini tamamlayacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.