Apple’ın Sadece 1 Kez Gösterdiği Duvar Kağıdı iOS 16’da!

0 31

Apple’ın birinci iPhone’u piyasaya sürmesinin ve akıllı telefon dünyasında bir ihtilale imza atmasının üzerinden 15 yıl geçti. 2007 yılında serüvenine başlayan iPhone telefonlar, o vakitten bu yana üst segment telefonlarda piyasaya hükmetmeye devam etti.

Apple, günümüzde iPhone işletim sistemi iOS’un iOS 16 sürümünü yayımlamak için çalışmalarını sürdürürken, bugün işletim sisteminden o ilk iPhone’a süper bir atıfta bulunulduğu görüldü. Apple’ın iOS 16 için yayınladığı üçüncü Beta sürümünde birinci iPhone’un duvar kağıdı görüldü.

Apple’ın birinci duvar kağıdı günümüze geldi:

İlk olarak Twitter’da Jack Roberts tarafından paylaşılan bu ufak ayrıntıda Apple’ın duvar kağıdı galerisinde iPhone’da görülen birinci duvar kağıdı yer aldı. Fotoğraftaki balıkların ismini taşıyan ‘Clownfish (Palyaço balığı)’ isimli duvar kağıdı, 2007 yılında birinci iPhone tanıtıldığı sırada telefonda görülüyordu. Ayrıyeten fotoğraf güzelleştirilerek günümüz imaj standartlarına getirilmişti.

Öte yandan Apple, bu duvar kağıdını hiçbir vakit son kullanıcıya ulaştırmadı. Duvar kağıdı, yalnızca birinci iPhone’un tanıtım etkinliğinde görüldü ve akabinde tarihin tozlu sayfalarına karıştı. Duvar kağıdının iOS 16 ile iPhone’lara gelip gelmeyeceğiyse gizemini koruyor.

Siz yeniden de birinci iPhone’un özgün duvar kağıdını çabucak kullanmak isterseniz iOS 16’yı beklemeden buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.