Apple’ın Geliştirici Hizmetleri Çöktü – 15 Temmuz

0 5

ABD merkezli teknoloji devi Apple için uygulama geliştirenler, bir müddettir teknik aksaklıklarla karşılaşıyorlar. Apple’ın geliştiriciler için oluşturduğu portala baktığımızda, birtakım hizmetlerde teknik sıkıntılar yaşandığı ve erişimin mümkün olmadığını görüyoruz. Apple, sorunun nedenini açıklamazken çalışmalar devam ediyor gibi görünüyor.

Apple geliştiricilerini etkileyen sorun, ülke yahut bölge fark etmeden, tüm geliştiricileri ilgilendiriyor. Apple tarafından mevzuyla ilgili hiçbir açıklama yapılmaması, problemlerin bir müddet daha devam edebileceğini düşündürüyor. Şayet bir Apple geliştiricisiyseniz, projelerinizi sürdürmeye devam etmeden evvel Apple’ın geliştirici portalını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İşte Apple’ın kesinti yaşanan geliştirici hizmetleri

  • App Store – TestFlight
  • App Store Connect
  • App Store Connect – App Processing
  • App Store Connect – App Upload
  • Xcode Cloud

Apple’ın geliştirici portalındaki datalara baktığımızda, yaşanan kesintinin sıradan kullanıcıları etkilemediğini görüyoruz. Lakin örneğin App Store’un uygulama güncelleme hizmeti an prestijiyle çalışmıyor. Bu durum, kişisel kullanıcıları kısmen de olsa etkileyebilir. Uygulamalar, sorun giderilene kadar güncellemeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.