Apple, Yeni VR Seti İçin Hollywood Yönetmenleriyle Görüşüyor

0 7

Apple’ın uzun müddettir beklenen sanal gerçeklik gözlüğüyle ilgili bir müddettir birtakım argümanlar ortaya atılıyordu. Geçtiğimiz haftalarda şirketin ticari marka müracaatında bulunmasının akabinde geleceği katılaşan VR seti, tüm teknoloji meraklılarında büyük heyecan uyandırmıştı.

Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran Cupertino’lu teknoloji devi, sanal gerçeklik gözlüğüne özel olarak üretilecek interaktif içerikler için Hollywood’un ünlü direktörleri ile masaya oturdu. Bu direktörlerin ortasında Iron Man üçlemesi ve The Mandalorian dizisinde imzası bulunan Jon Favreau da var.

Favreau, Jurassic Park gibisi bir belgeselin direktör koltuğunda oturacak

New York Times’ın aktardığı bilgilere nazaran ünlü direktör Jon Favreau, Apple TV Plus’ta gösterime giren Tarih Öncesi Gezegen (Prehistoric Planet) isimli belgeselin VR’a uyarlanmış bir versiyonundan sorumlu olacak. Daha evvel Aslan Kral animasyonunun yine imalinde da direktörlük yapan Favreau’nun bu hususta tecrübeli olmasından ötürü seçildiği düşünülüyor.

Öte yandan Bloomberg ve NYT’nin bilgilerine nazaran Apple, pazartesi günü yapılacak olan WWDC konferansında yeni sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtmayabilir. Pil ve performans iyileştirmelerinin tamamlanmaması nedeniyle 2023’ün üçüncü çeyreğinde çıkması beklenen sanal gerçeklik setinin pazartesi günkü konfrans yerine 2023’ün başında yapılacak aktiflikte tanıtılacağı sav ediliyor.

Öte yandan aktiflikte, uygulama geliştiricilerinin sanal gerçeklik setine uygun yazılımlar geliştirmesinin önünü açacak araçların tanıtılacağı tez edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.