Apple Watch Pro’nun Ertelendiği İddia Edildi

0 8

Giyilebilir teknolojiler ortasında en başarılı olanlardan biri akıllı saatler. Akıllı saat alanında da önde gelen firmalardan biri elbette ki ABD’li teknoloji devi Apple. Firma, Apple Watch serisi ile yakaladığı başarıyı devam ettirmek için çabucak her yıl yeni modeller tanıtıyor.

Apple, önümüzdeki iki ay içerisinde üç yeni Apple Watch açıklamayı hedefliyor. Söylentilere nazaran bu modellerden birisi olan Apple Watch Pro daha sağlam olacak ve ekstrem sporlarla uğraşan atletlere için özel tasarlanacak. Firma böylelikle yeni bir niş müşteri kitlesi edinmeyi de amaçlıyor. Analist Mark Gurman’a nazaran ise saatlerin çıkışı için biraz daha beklemek gerekecek.

Apple Watch Pro’nun çıkışı gecikebilir

Gurman’a nazaran Apple Watch Pro, 2018 yılından bu yana farklı bir görünüme sahip olan birinci Apple Watch modeli olacak. Bahisle ilgili olarak Gurman, “Bana söylenene nazaran üst düzey model standart Apple Watch’tan daha büyük olacak- yalnızca muhakkak bir müşteri kümesini çekecek kadar büyük. Ekran yaklaşık %7 daha büyük olacak ve aygıtın görünümü yenilenecek. 2018 yılında şirket saati yenilediğinden beri bu bir birinci olacak. Şu andaki dikdörtgen görünüş geliştirilecek fakat dairesel olmayacak. Ayrıyeten şu çok konuşulan düz kenarlar bulunmayacak. Materyal manasında da (saati) daha sağlam hale getirmek için daha güçlü bir titanyum alaşımı kullanılacak.” dedi.

Apple Watch Series 7‘nin özellikleri şu formdaydı:

  • 45 mm yahut 41 mm.
  • Suya dayanıklı
  • Çatlamalara karşı en güçlü ön kristal.
  • IP6X toza dayanıklılık derecesi
  • Hep Açık Retina ekran. SE’den yaklaşık %20 daha büyük. Series 3’e kıyasla %50’nin üzerinde daha büyük.
  • Kanda Oksijen uygulaması
  • EKG uygulaması
  • Yüksek ve düşük kalp atış suratı bildirimleri.

Yeni versiyonda ise bu özelliklere ek olarak tansiyon ölçümü, daha gelişmiş sensörler, daha sağlam ekran ve daha fazla muhafaza bulunması bekleniyor. Öte yandan gelişmiş sensörlerin üretiminin geç kaldığı, bu nedenle de saatlerin gecikebileceği argüman ediliyor. Şeker ölçümü üzere özellikler içinse şimdi yıllar gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.