Apple Watch 8’de Ateş Ölçer Olacağı İddia Edildi

0 9

Apple’ın giyilebilir teknoloji başlığında en tanınan eseri olan Apple Watch’ın son serisi Series 8 hakkında yeni söylentiler ortaya çıktı. Daha evvel sizlere Apple Watch Series 8’in dizaynının ve fiyatının ortaya çıkmasından bahsetmiştik.

Şimdi ortaya çıkan bir söylentiye nazaran, daha doğrusu daha evvel Apple hakkında yaptığı kestirimleri yanlışsız çıkan Bloomberg müellifi Mark Gurman’a nazaran Apple Watch Series 8’te bir vücut ısısı ölçme sensörü bulunacak.

İşte artık milenyuma giriyoruz: Apple Watch 8’de beden ısısı ölçer olacak!

Gurman, Apple Watch Series 8’in beden ısısı algılama özelliğine sahip olacağına inanıyor. Beden ısısı özelliği, alın yahut bilek termometresi üzere muhakkak bir okuma sağlamaz lakin ateşiniz olduğunu anlayabilir. Daha sonra Apple Watch, doktorunuzla konuşmanızı yahut özel bir termometre kullanmanızı önerebilir.

Apple Watch Series 8’e bu yıl içinde gelecek olan beden ısısı sensörü özelliği, bedeninizde neler olduğu hakkında size bir fikir verebilecek ve tıbbi bilgi içermesi gerekmeyen kandaki oksijen oranı sensörüne benzeyecek üzere görünüyor.

Tabii ki Apple’ın yıllar evvel teknolojik aletlere getirilmiş özellikleri ‘yepyeni, harika’ formunda sunmasına hepimiz alışkınız, bu da onlardan biri. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.