Apple sonunda inadından vazgeçti ve iPhone kullanıcılarına istediklerini verdi

0 6

Haziran ayının başında gerçekleşen WWDC 2022’de tanıtılan iOS 16 sürümünün son beta versiyonu, geçtiğimiz gün itibariyle tüm kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Apple’ın bu yeni atılımı ise, iOS 16 hakkında çok daha fazla bilgi almamızı ve yenilikleri daha güzel anlamamızı sağlıyor.

iOS 16 cephesinden gelen manzaralar, Apple’ın yeni sürümle birlikte kilit ekranı için de çok değerli bir yenilik daha sunduğunu gösteriyor. Buna nazaran artık iPhone kullanıcıları, telefonlarının kilit ekranlarının tamamını kapsayan müzik yahut podcast ön izlemelerini görebilecekler.

Apple sonunda inadından vazgeçti ve iPhone kullanıcılarına istediklerini verdi

Apple bugüne kadar kilit ekranında sırf küçük kartların bulunmasına müsaade ediyordu. Fakat iPhone kullanıcılarının bu bahisteki talep ve ısrarları, Apple’ın da inadından vazgeçmesine neden olmuş üzere görünüyor.

Öte yandan Apple’ın kilit ekranına ait yaptığı tek güncelleme de bundan ibaret değil. Artık iPhone kullanıcıları bu alanı büsbütün kendilerine özel bir biçimde tasarlayabilecekler. Burada favori fotoğrafların kullanımından tutun da font tarzlarının özelleştirilmesine kadar birçok mevzuda imkan sağlayan yeni araç kadroları mevcut olacak.

Bu sayede iPhone kullanıcıları yıllardır devam eden standart dizayna sahip kilit ekranı kullanımı zorlamalarından da kurtulmuş olacak. Yalnızca bu örnekten bile anlaşılacağı üzere, iOS 16 güncellemesi iPhone tarihi için epey değerli bir dönüm noktası sayılabilir. Bakalım önümüzdeki günlerde bu yeni sürüme ait daha ne üzere bilgiler ortaya çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.