Apple Music’e Canlı Performans Dinleme Özelliği Geldi

0 5

Spotify ve YouTube Music üzere milyonlarca kullanıcıya sahip olan müzik platformları, uygulamalarına yeni özellikler getirerek kullanıcı tecrübesini düzgünleştirmeye çalışıyor. Teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen müzik servisi Apple Music de tıpkı formda öbür platformlarla olan rekabette öne çıkmak için yeni özelliklerini platformuna ekliyor.

Dev şirket, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla Apple Music servisine bir yeni özelliği daha ekleyeceğini duyurdu. Platforma eklenen yeni hizmete ‘Apple Music Sessions’ ismi verildiği aktarıldı. Bu özellik, bir öteki tanınan müzik servisi Spotify’ın ‘Spotify Sessions’ hizmeti ile misal nitelikler taşıyor.

Sanatçıların canlı performansları yüksek kalitede dinlenebilecek

Açıklamalara nazaran Apple Music Sessions, hem dünyaca ünlü müzikçilerin hem de yeni yeni büyüyen sanatçıların canlı performanslarını içerecek. Ayrıyeten bu performansların ‘uzamsal ses’, yani ‘spatial audio’ takviyesiyle dinlenebileceği de şirket tarafından yapılan açıklamalarda belirtildi.

Bunun yanı sıra Apple Music Sessions’da yer alacak bu canlı performansların dünya çapındaki Apple Music stüdyolarında kaydedileceği de belirtildi. Ek olarak bu performansların sinemaya alındığı; yani servisin kullanıcılarının yüksek ses kalitesi ile birlikte videoları da izleyebileceği tabir edildi.

Halihazırda Apple Music abonesi olan kullanıcılar, şimdiden birtakım canlı performanslara ulaşabiliyor. Platformun ABD’nin Tennessee eyaletinin Nashville kentindeki stüdyolarında kaydedilen bu içerikler, Carrie Underwood ve Tenille Townes üzere dünyaca ünlü müzikçilerin performanslarını içeriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.