Apple kullanıcılarına WhatsApp şoku!

0 9

WhatsApp, eski iOS sürümlerini geride bırakarak, nihayet iPhone 5 ve iPhone 5c modelleri için dayanağı durduruyor ve kullanıcılara daha yeni bir iPhone’a geçmeleri için bir neden veriyor.

WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 kullanıcıları güncelleme hakkında bilgilendirme yapmaya başladı. Eski iOS sürümleri için dayanağın kaldırılması, esasen WhatsApp kullanıcılarının yeni bir iOS sürümüne yahut iOS 12 yahut sonraki bir sürümünü çalıştıran daha yeni bir donanıma geçene kadar anlık iletileşme uygulaması için güvenlik düzeltmelerinin yanı sıra yeni güncellemeleri alamayacakları manasına geliyor.

Apple kullanıcılarına WhatsApp şoku!

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran manzarası, WhatsApp‘ın 24 Ekim’den itibaren iOS 10 ve iOS 11’i desteklemeyi bırakacağını gösteriyor. Uygulama, kullanıcılara devam edebilmeleri için daha yeni bir iOS sürümüne güncelleme yapmalarını öneriyor.

Bir iPhone 5 yahut iPhone 5c’niz varsa, daha yeni bir iOS sürümüne güncelleme yapmak pratik olarak mümkün değildir. Fakat, bir iPhone 5s yahut sonraki bir modeliniz varsa, WhatsApp dayanağını korumak için iOS 12‘ye güncelleme yapabilirsiniz.

WhatsApp, kullanıcıların iOS 12 yahut daha yeni bir sürümünü çalıştıran bir iPhone‘a sahip olmalarını desteklediğini ve önerdiğini göstermek için Yardım Merkezi sitesinde desteklenen işletim sistemleri SSS sayfasını da güncelledi. Web arşivlerinden alınan detaylar, WhatsApp‘ın bu ay iOS uyumluluğunu sessizce yükselttiğini gösteriyor.

Güncellemenin bir sonucu olarak, iOS 10 ve iOS 11 kullanıcıları artık App Store’dan WhatsApp’ı yükleyemiyor. Halihazırda eski iOS sürümünde WhatsApp yüklüyse, Ekim ayına kadar güncellemeler ve güvenlik düzeltmeleri konusunda takviye almanız muhtemel.

Bu, WhatsApp’ın eski bir yazılım sürümü için dayanağını bıraktığı birinci sefer değil. Geçen yıl WhatsApp, Android 4.0.4’teki kullanıcıları desteklemeyi bıraktı ve takviyesini almak için Android 4.1 yahut sonraki bir sürüme yükseltmeyi önermeye başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.