Apple iPhone 15 hakkında şaşırtıcı detay! Bu sefer ne değişti?

0 3

Apple bu yıl yesyeni telefon serisi iPhone 14’ü piyasaya sürecek. 13 serisine kıyasla yeni özelliklerle gelmesi beklenen seri bu sonbaharda tanıtılacak. Lakin şimdiden 15 serisi ile ilgili de ayrıntılar gelmeye başladı.

Apple, bu yıl iPhone 14 serisini piyasaya sürmeye hazırlanırken, gelecek yılki iPhone 15 ile ilgili söylentileri de geliyor. Artık, yeni bir rapor, 2022 ve 2023 iPhone serisi ortasında birtakım benzerlikler olabileceğini ortaya koydu. Yeni söylenti Via PhoneArena’dan geliyor ve gelecek yılki iPhone 15 serisinin yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi ile misal ekran özelliklerine sahip olacağını belirtiyor. Görünüşe nazaran iPhone 15 ve iPhone 14 birebir ekran boyutuna sahip olacak. Ayrıyeten, iPhone 15’in ekranında hap biçimindeki birebir çift delikli kısma sahip olacağı bildiriliyor.

Apple iPhone 15 hakkında şaşırtan detay! Bu sefer ne değişti?

iPhone 14 Pro serisinin sonunda FaceID sensörleri ve selfie kamerası için öndeki büyük çentiğinden kurtulması bekleniyor. Görünüşe nazaran iPhone 15 serisi de benzeri bir ön dizayna sahip olacak. Bilhassa, bu, iPhone 14 serisinden farklı olarak alt uç temel modeli de içerecek. Bu rapor tıpkı vakitte Cupertino merkezli devin iPhone’larını iki yıl üst üste tıpkı ekran boyutlarıyla göndereceğini de ortaya koydu. Değişik bir biçimde, Omdia raporu, ekran altı kameralar ve FaceID teknolojisi kelam konusu olduğunda Apple’ın öbür akıllı telefon markası rakiplerinin gerisinde kaldığını da ekledi. Bu özellikler muhtemelen iPhone 16 serisinde satışa sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.