Apple iPhone 14 yepyeni güncellemeler getirecek

0 5

Apple‘ın iPhone 14‘ü Eylül ayında getirmesi bekleniyor. Analist Ming-Chi Kuo, yeni telefonların iPhone 11′den bu yana en büyük ön kamera yükseltmesine sahip olacağını söylemişti.

Apple iPhone 14 yesyeni güncellemeler getirecek

Selfie kamerası, şirket tarihinde birinci sefer FF tahlilinden uzaklaşarak otomatik odaklamaya sahip olacak. Ayrıyeten 6P lens ve parlak f/1.9 diyafram ile gelecek .AF’ye geçiş, ön kameranın çok taraflılığını artıracak. Zira beşerler hem önemli imajlı aramalar hem de toplumsal medya için çekilen danslar ismine öne bakan kameraya giderek daha fazla güveniyor. Lensin ana tedarikçisi Genius olurken, CCM (CMOS kamera modülü) LG Innotek ve Cowell tarafından üretilecek.

Kuo, sensörün bir sefer daha Sony’nin bir eseri olacağını söyledi. Japon üreticinin mevcut 12MP modüllerinden farklı olup olmayacağına dair bir haber yok. Bununla birlikte, değiştirmeden bile, gelişmiş bir lens ve uygun otomatik odaklama getirmek büyük bir gelişme olacak. Apple’ın iPhone 13 serisi ile beklentileri çok karşılayamaması ziyadesiyle tartışılmıştı. Bu sebeple 14 serisi için beklentiler ziyadesiyle artmış durumda. Bu sonbaharda gelecek olan seri bilhassa kamera tarafında fark yaratacak özelliklere sahip olabilir. Fakat net bir şey söylemek için sonbaharda yapılacak olan lansmanı beklememiz gerekecek. Bir kaç ay sonra yeni seri hakkında tüm ayrıntılar netleşecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.