Apple iPhone 14 Pro modellerinin farkını bir kaynak daha doğruladı

0 1

Apple’ın epeyce uzun bir müddettir iPhone 14 serisi üzerinde çalıştığı bilinen bir durum. Tabi müddet bu kadar uzayınca, seri hakkında gelen sızıntıların sayısının da yüksek olması kaçınılmaz. Lakin son vakitlerde gelen sızıntıların büyük çoğunluğu iPhone 14 Pro ile Standart modeller ortasındaki farka ağırlaşmış üzere görünüyor.

Bu vakte kadar pek çok farklı kaynaktan gelen bilgilere nazaran, iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerini kapsayan standart iPhone 14 modelleriyle iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max modellerini kapsayan iPhone 14 pro modelleri ortasında epey değerli farklar olacak. Bu farkların en dikkat çekeni ise bu aygıtlarda kullanılacak yonga setlerinin farklılık durumu.

Apple iPhone 14 Pro modellerinin farkını bir kaynak daha doğruladı

Doğruluğu kanıtlanan pek çok sızıntısıyla ve güvenilirliği bilinen kaynaklarıyla tanınan Macworld tarafından haberleştirilen son bilgilerde de, standart iPhone 14’ler ile iPhone 14 pro modelleri ortasında işlemci farkının olacağı belirtiliyor. Buna nazaran iPhone 14 ve iPhone 14 Max’de iPhone 13 serisinde kullanılan ve 5nm süreciyle geliştirilen A15 Bionic yonga setleri kullanılacak.

Bunun yanında iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’da ise, 4nm teknolojisiyle üretilen A16 Bionic yonga setlerine yer verilecek. Yalnızca bu fark bile, pro modeller ile standart modeller ortasında önemli bir ayrımı ortaya çıkaracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.