Apple iPhone 14 Max piyasaya sürülmeden problemler başladı

0 4

Apple kısa mühlet evvel, gelecek ay seri üretime başlamayı planlayan iPhone 14 serisinin deneme üretimine başladı. Lakin, kimi analistler gidişatın pek güzel olmadığına inanıyor. Buna nazaran iPhone 14 Max modeli için üretimin programın gerisinde olduğunu söylemek mümkün.

Yakında piyada sürülecek olan iPhone model, artan global enflasyon nedeniyle materyal sorunundan kurtulamayabilir. Söylentilere nazaran iPhone 14, iPhone 13’te olduğu üzere dört farklı varyanta sahip olacak. Bununla birlikte, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere sırf bir tane yerine iki büyük boyutlu model olacak üzere görünüyor ve bu da bileşen güvenliğini evvelki yıllara nazaran daha güç hale getiriyor. Tanınmış ekran tedarik uzmanı Ross Young’a nazaran, üretimin programın gerisinde kalmasının nedeni bu ihtiyaç.

Apple iPhone 14 Max piyasaya sürülmeden sorunlar başladı

Young kısa müddet evvel bir tweet aracılığıyla iPhone 14 Max’in ekran panelinin tedariğinin “Ağustos ayına kadar geçen müddette hala çok geride” olduğunu bildirmişti. Young, arz düzeylerinin olağan Max telefonlarından üç kat daha fazla olduğunu ve bu ekranların güzel durumda göründüğünü bildiriyor. Bilhassa standart iPhone 14 Max, Pro modelinden farklı bir ekrana sahip olduğu için işleri yavaşlatıyor. Pro modellerinde şirketin ayarlanabilir yenileme suratı teknolojisi olan Apple’ın ProMotion’ı kullanılıyor. Bu, iPhone 14 Pro Max’in 120Hz uyarlanabilir yenileme suratına sahip olacağını, olağan Max’in ise 60Hz’de kalacağını gösteriyor. Lakin iPhone 14 Max için resmi bir gecikme yok.

Apple, yeni kuşak iPhone’u yaratma seyahatinde muhakkak birkaç iniş ve çıkış gördü. Bundan bu türlü, teknoloji devinin son teslim tarihine yetişmek için birtakım ayarlamalar yapması gerekecek üzere görünüyor. Mayıs ayında, Apple evvelki akıllı telefonlardan daha kıymetli bir ön kamera kullanmaya karar verdiğinde, şirketin tedarik zinciri sıkıntıları yaşadığı bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.