Apple, iOS 15.5 ve iPadOS 15.5’i yayınladı! İşte yenilikler

0 8

Bugün Apple, taşınabilir aygıtlarını sırasıyla iOS 15.5 ve iPadOS 15.5′e güncelledi. Bu güncelleme devasa nitelikte bir değişiklik sunmayacak lakin tekrar de birkaç yeni özellik eklemeyi başaracak.

Apple, iOS 15.5 ve iPadOS 15.5’i yayınladı! İşte yenilikler

Birinci olarak, Cüzdan uygulaması artık Apple Cash müşterilerinin Apple Cash kartlarından para gönderip talep etmelerini sağlayacak. İkincisi, Apple Podcasts uygulaması, aygıtınızda depolanan kısımları sınırlamak ve eskilerini otomatik olarak silmek için yeni bir ayar içerecek. Ek olarak, konut otomasyonlarının gelen yahut çıkan bireyler tarafından tetiklendiğinde başarısız olabileceği bir sorun artık düzeltildi. Bu yeni sürümde de 25’ten fazla güvenlik düzeltmesi var, bunların hiçbiri Apple’ın bilgisi dahilinde faal olarak kullanılmadı, lakin tekrar de mantığını uygulamak istiyorsanız, mümkün olan en kısa müddette güncellemeyi düşünmelisiniz.

Güncelleme, iPhone yahut iPad’iniz tarafından duyurulacak, lakin şimdi almamışsanız, her vakit Ayarlar’a gidebilir ve manuel olarak güncellemeyi alabilirsiniz. Neyse ki Apple’ın sunumları etaplı değil, bu nedenle yeni yazılım isteyen herkes için mevcut. iPhone kullanıcıları genel olarak şarj sorunundan muzdarip. Her güncelleme ile çözülmesi beklenen bu sorunlar düzeltilmeye çalışılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.