Apple inadından vazgeçmek üzere!

0 7

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geçmişi neredeyse 5 yıla dayanan bir uğraştan hezimetle ayrılan taraf olmuştu. Buna nazaran, Avrupa Birliği hudutları içerisinde tek bir data portunun olmasını isteyen komite, bu bahiste en optimum tahlilin USB Type-C portu olacağına karar vermiş ve uzun süren uğraşlar sonucunda da geçtiğimiz hafta bu yasa tasarısını meclisten geçirmişti.

Öte yandan şimdi bu kararı bile kabullenmeyen Apple’a şimdide kendi konutundan makus haberler geliyor. Amerika Birleşik Devletleri meclisinde vazife yapan 2 senatör, ticaret bakanı Gina Raimondo’ya bir mektup yazarak, ülke hudutları içerisinde tek bir data portunun bulunması gerektiğini, bu sayede de hem etraf kirliliğinin azalacağını hem de vatandaşların daha az kablo ile uğraşacaklarını belirtti.

Şu an için Ticaret Bakanlığı bir karşılık vermiş değil. İlerleyen günlerde bu mevzuya ait rastgele bir açıklama gelip gelmeyeceğini de bilmiyoruz. Lakin bildiğimiz bir şey var ki o da, pandoranın kutusu bir kez açıldı. Bundan sonra Apple’ın işi sıkıntı. Zira bugün olmasa yarın Amerika Birleşik Devletleri de tıpkı Avrupa Birliği üzere tek bir bilgi portunun kullanılması tarafında çalışmalar yapacaktır.

Son olarak iki senatör tarafından yapılan açıklamalarda, şu an için en uygun seçeneğin USB Type-C olduğu belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.