Apple gerçekten iPhone isminde değişikliğe gidecek mi?

0 2

Apple’ın çok güzel becerdiği bir şey varsa o da duyum hesaplarını zıt köşe yapmasıdır. Bugüne kadar birçok sefer örneklerine şahit olduğumuz bu özelliği, en son 7 Eylül’de bir sefer daha test etmiştik. O denli ki neredeyse aktifliğin gerçekleşeceği tarihe kadar devam eden sızıntıların tamamında, Apple’ın yeni tanıtacağı akıllı saat modelinin ismi Apple Watch Pro olarak belirtilmişti. Bununla birlikte aktifliğin başlamasıyla, bu saatin Apple Watch Pro değil Apple Watch Ultra olarak isimlendirildiğini görmüştük. İşte her geçen gün artan söylentilere nazaran, bu yeni isimlendirme kendini iPhone 15 serisinde de gösterebilir.

Apple nitekim iPhone isminde değişikliğe gidecek mi?

Apple’a yakınlığıyla bilinen ve bugüne kadar verdiği birçok bilginin hakikat çıktığına şahit olduğumuz bir kaynak, Apple’ın yeni iPhone serisinde değerli bir değişikliğe gideceğini tez ediyor. Buna nazaran şirket, iPhone 15 Pro Max modelinde isim değişikliğine gidecek ve bu aygıtı iPhone 15 Ultra ismiyle piyasaya sürecek. Üstelik tek değişiklik isimde de olmayacak.

Şu an iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max ortasında boyut farkı dışında çok değerli bir farkın olduğu söylenemez. Bu sebeple de iki model tek bir aygıt olarak anılıyor. Fakat iPhone 15 Ultra haberleri yanlışsız çıkarsa, artık bu aygıt iPhone 15 Pro’dan apayrı bir model olarak karşımıza çıkabilir. Tabi tüm bunların birer söylentiden ibaret olduğunu ve işin doğrusunu öğrenebilmek için neredeyse 1 sene daha beklememiz gerektiğini hatırlatalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.