Apple ekran yüzünden gemileri yaktı! Bu iş burada biter!

0 3

Apple, BOE’yi geçen Ekim ayında iPhone 13 ekranları yapmakla görevlendirmişti; ancak bu, Apple‘ın BOE’nin iPhone 13‘ün ekranının ince sinema transistörlerini Apple’ın bilgisi olmadan değiştirdiğini bildirdikten sonra bu ayın başlarında sona eren kısa ömürlü bir mutabakat oldu (Acaba sahiden Apple‘ın fark etmeyeceğini mi düşünmüşlerdi?).

Lakin bu karar BOE‘yi rahatsız etmeye devam edebilir, zira Apple, şirketi iPhone 14 için de OLED ekran yapma işinden alabilir. The Elec’in haberine nazaran BOE, olayı açıklamak için Apple’ın Cupertino merkezine bir yönetici gönderdi ve iPhone 14 ekranları için şimdi bir sipariş almadığını söyledi. Apple’ın bu sonbaharda bir aktiflikte iPhone 14’ü duyurması bekleniyor, fakat Elec, ekranının üretiminin önümüzdeki ay en kısa müddette başlayabileceğini söylüyor.

The Elec, Apple’ın 30 milyonluk ekran siparişini BOE yerine iki ana ekran sağlayıcısı olan LG Display ve Samsung Display ortasında paylaştırmasını bekliyor. Samsung büyük olasılıkla yaklaşmakta olan iPhone 14 Pro için 6.1 ve 6.7 inç ekranlar üretecek, LG ise iPhone 14 Pro Max için 6.7 inç ekran üretecek.

MacRumors’a nazaran, BOE daha evvel sırf yenilenmiş iPhone’lar için ekranlar üretiyordu. Apple daha sonra şirketi 2020’de yeni iPhone 12 için OLED ekranlar tedarik etmesi için tuttu, fakat birinci panel kümesi Apple’ın titiz kalite denetim testlerini geçemedi. Bu yılın başından bu yana, BOE’nin üretimi de bir ekran şoförü çip probleminden etkilendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.