Apple bir kez daha iPhone 14 stok sorunuyla karşı karşıya

0 3

Akıllı telefon dünyasının en kıymetli ismi pozisyonunda olan Apple, iPhone 14 serisiyle gündeme gelmeye devam ediyor. Eylül ayında tanıtılan ve tanıtıldığı günden bu yana teknoloji dünyasının gündeminden düşmeyen bu yeni akıllı telefon serisi, artık de tedarik ıstıraplarıyla isminden bahsettiriyor.

Bilindiği üzere son bir haftadır Çin’den gelen haberler hiç de güzel değil. Apple için iPhone üretimi yapan Foxconn’un Çin’deki en büyük fabrikalarından birinde meydana gelen emekçi ayaklanmaları herkesin malumu. Her ne kadar bilhassa dünden bu yana ayaklanmaların yatıştırıldığı istikametinde haberler gelmeye başlasa da, tekrar de ünlü analist Ming-Chi Kuo kelam konusu sürecin üretime değerli bir sekte vurduğunu sav etti.

Apple bir kere daha iPhone 14 stok sıkıntısıyla karşı karşıya

Kuo’ya nazaran yaşanan bu süreç Apple’a hayli değerliye patlayacak ve üretim manasında %20’ye yakın aksama yaşanabilecek. Bunun manası, Apple tarafından yılın son ayında yapılması planlanan iPhone 14 sevkiyatı konusunda önemli problemler yaşanması kuvvetle mümkün. Tabi iPhone 14 sevkiyatı azalınca stok sıkıntılarının baş göstereceği de kesin. İşin berbatı bu durumdan en çok etkilenmesi beklenen modeller iPhone 14 Pro’lar. Zira ayaklanmaların baş gösterdiği Zhengzhou fabrikası, tüm iPhone modellerinin %70’inin üretildiği bir yerdi. Bakalım bugüne kadar emsal zahmetlerden son derece akıllı tahlillerle kurtulan Apple, bu yeni sorun karşısında şapkadan yeni bir tavşan çıkarabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.