Apple bazı bölgelerde ucuz iPhone 14 satacak! İşte özellikleri

0 5

Apple bu sonbaharda yeni iPhone 14 serisini tanıtacak. Küresel olarak piyasaya sürülecek olan aygıt serisi kimi pazarlarda farklı özellikler alabilir. eSIM standardını benimseyen dünya çapında daha fazla operatörle, yakında fizikî SIM yuvası olmayan telefonlar karşımıza çıkabilir.

Apple kimi bölgelerde ucuz iPhone 14 satacak! İşte özellikleri

The Wall Street Journal’da yayınlanan bir rapora nazaran, Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 14 serisi, kimi pazarlar için sadece eSIM sürümlerinde gelebilir. Apple’ın tüm aygıtlarında fizikî SIM’den eSIM’e tam geçiş yapması beklenmiyor, bunun yerine tüketicilerin sırf eSIM özellikli bir telefona açık olup olmayacağını test etmesi bekleniyor. Ayrıyeten bu aygıtların olağandan bir tık daha ucuza satıla ihtimali de söylentiler ortasında yer alıyor.

Apple’ın, bu sonbaharda piyasaya sürülecek olan sırf eSIM iPhone modellerine hazırlanmaları için birkaç büyük ABD operatörünü bilgilendirdiği bildirildi. Bir telefondaki SIM yuvasını çıkarmanın en büyük avantajı, telefonun içinde başka bileşenler için kullanılabilecek kıt fizikî alanı boşaltması olacak. Telekomünikasyonlar birebir anda milyonlarca kullanıcıya güvenlik güncellemeleri gönderebildiğinden, güvenlik, kullanıcılara yarar sağlayacak öteki bir özellik.

Yepyeni iPhone serisi bu sonbaharda kullanıcılar ile buluşacak. Merakla beklenen seri iPhone 13 ile ortaya çıkan hayal kırıklığını giderecektir. Yepisyeni tasarım ile gelecek olan aygıt serisi beklentileri aşan özelliklere sahip olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.