Apple, AirTag İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

0 0

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ABD merkezli Apple, geçtiğimiz yıl eşyalarınızı kaybetmenizi engellemeyi amaçlayan ‘AirTag’ isimli aygıtını tanıtmıştı. Türkiye’de 469 TL’den başlayan fiyatla satılan bu aygıtın; bavul, anahtar ve daha birçok kolaylıkla kaybolan eşyayı bulmada epey kullanışlı olacağı tabir edilmişti.

Lakin eserin piyasaya sürülmesinin akabinde güvenlik konusunda birçok problemle karşılaşıldığına dair haberler gelmeye başlamıştı. Aygıtın insanları takip etmek için kullanılması da bunlardan biriydi. Geçtiğimiz aylarda ABD’de yaşayan bir bayanın otomobiline gizlice yerleştirilen bir AirTag bulduğunu sizlere aktarmıştık. Bunun yanı sıra aygıtın hacklenilebildiğine dair haberler de gelmeye başlamıştı. Bu yüzden de dev şirket, bu stil problemlerin önüne geçmek için güncellemeler yayımlamaya başlamıştı. Artık de bu bahiste bir atılım daha yapıldı.

AirTag’ın sesini artıran yeni bir güncelleme yayımlandı

Kullanıcıların aygıtı bulması için ses çıkarma özelliğine sahip olan AirTag’ler için yeni bir güncelleme yayımlandı. Aygıtınızın iOS’un 14.5 yahut daha üstü bir versiyonuna sahip olmasını gerektiren bu yeni güncelleme, AirTag eserin daha fazla ses çıkarmasını sağlayacak. Açıklamalara nazaran bu sayede hayli küçük bir boyuta sahip olan aygıtın yerini tespit etmek çok daha kolay hâle gelecek.

İnsanların isteği dışında takip edilmesini engellemeye de yardımcı olabilecek yeni yazılım güncellemesi ile ilgili bir takviye evrakı de paylaşan Apple açıklamalarında, “Bilinmeyen bir AirTag’ın yerini daha kolay tespit etmek için istenmeyen takip uyarısı sesinin tonu ayarlanabilir hâle geldi” sözlerini kullanarak yapılan güncellemeyi tanıttı.

Yeni güncelleme nasıl yapılır

Şimdilik birtakım AirTag kullanıcıları tarafından erişilebildiği belirtilen güncellemenin, 13 Mayıs’tan itibaren herkese açılacağı da gelen haberler ortasında yer aldı. Bunun yanı sıra dev şirket güncellemenin nasıl yapılacağını da paylaştığı dokümanda gösterdi. Yeni AirTag güncellemesi için;

  • Bul uygulamasını açın
  • Objeler sekmesine dokunun.
  • Buradan AirTag’ınızı seçin
  • Bunun akabinde 1.0.301 numaralı güncelleme karşınıza çıkacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.