Android 12 güncellemesi alacak eski Samsung modelleri netleşti

0 4

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’a son yıllarda katiyetle bir şeyler oldu. Yakın vakte kadar amiral gemisi modelleri için bile kelam verdiği vakitte yeni işletin sistemi sürümlerini servis edemeyen, bu manada orta ve alt segment modellere ise hiç uğramayan Samsung, şimdilerde Android işletim sisteminin tartışmasız en hamarat ismi pozisyonuna geldi.

Artık amiral gemisi modelleri, neredeyse bölümdeki öteki bütün modellerden daha süratli bir halde yeni güncellemesine kavuşuyor. Öte yandan, Samsung markalı en unutulmuş orta ve alt segmentli telefonlar bile, Güney Koreli teknoloji devinin bu hamaratlığından hissesini kapıyor. İşte şirketten gelen son güncelleme haberleri bu yüzden büyük kıymet taşıyor.

Android 12 güncellemesi alacak eski Samsung modelleri netleşti

Samsung tarafından yapılan açıklamaya nazaran Galaxy A02s, Galaxy A03s, ve Galaxy 21s modelleri bugünden itibaren Android 12 tabanlı One UI 4.1 sürümüne terfi edebilecekler. Kelam konusu bu güncelleme paketi bir taraftan bu akıllı telefonları kullananları keyifli ederken, öteki taraftan ise Samsung’un güncelleme stratejisinde rastgele bir değişiklik olmadığını göstermesi açısından da değer taşıyor.

Son olarak şu ayrıntıyı da belirtmek isteriz ki Samsung’un bütün modellerine yeni sürüm güncellemesi yapması ile ASUS’un ya da OnePlus’ın yapması tıpkı şey değil. Zira Samsung, her yıl çıkarttığı onlarca farklı akıllı telefon modeli nedeniyle dünya genelinde en fazla akıllı telefon modeline sahip olan marka.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.