Amazon hibrit çalışma kararından vazgeçmiş olabilir

0 2

Bir şirket sözcüsü, şirketin Bellevue’de 25.000 ve Nashville’de 5.000 yeni iş yaratma teklifini yineleyerek, inşaatın duraklaması ve gecikmesinin Amazon’un işe alım planlarını etkilemeyeceğini söyledi.

Amazon’daki Küresel Gayrimenkul ve Tesisler Lider Yardımcısı John Schoettler, “Salgın insanların çalışma halini kıymetli ölçüde değiştirdi. Ofislerimiz uzun vadeli yatırımlar ve onları gelecekte çalışanlarımızın muhtaçlıklarını karşılayacak halde tasarladığımızdan emin olmak istiyoruz” dedi.

Amazon hibrit çalışma kararından vazgeçmiş olabilir

Ayrı bir gelişmede, Bloomberg’in haberine nazaran Facebook’un ana şirketi Meta Platforms ve Amazon’un New York City’deki ofis genişletme planları da geri çekilmiş durumda. Habere nazaran Meta, halihazırda bulunduğu Astor Place yakınlarındaki bir bina olan 770 Broadway’de ek 300.000 fit kare alanı şimdilik almamaya karar verdi ve Amazon, Hudson Yards’daki JPMorgan Chase’den kiralamayı planladığı alan ölçüsünü azalttı.

Bir Meta sözcüsü Reuters’e verdiği demeçte, “Ofis kullanımı da dahil olmak üzere muhakkak bir muahedeyi kabul etmememizin çoklukla birkaç nedeni vardır. Son birkaç yıl, ilişki kurma ve çalışma metotlarımız konusunda yeni imkanlar getirdi.” dedi. Sözcü ayrıyeten, “New York’a sıkı sıkıya bağlıyız ve önümüzdeki aylarda Farley’i açmayı dört gözle bekliyoruz” diyerek yeni alandan tamamı ile vazgeçilmediğini de vurgulamış oldu.

Amazon ise haber hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.