Akıllı telefonlarla profesyonel fotoğraf çekmenin püf noktaları!

0 4

Akıllı telefonlar, gelişen kamera özellikleriyle fotoğrafçılığı tanınan hale getirdi. Bu iş için özel olarak tasarlanan kameralar kadar güçlü olmasalar da, akıllı telefon kameraları başlangıçtan bu vakte kadar çok fazla yol kat etti. Fotoğrafçılığın bu kadar erişilebilir hale gelmesiyle, birçok insan kullanıcı profesyonele yakın çekimler yapar hale bile geldi.

Yakın vakitte Counterpoint Research firması tarafından düzenlenen “Akıllı Telefon Görüntüleme Trendleri” isimli webinarda, DXOMARK Manzara Bilimi Yöneticisi Herve Macudzinski, kullanıcıların ellerindeki akıllı telefonlarla en yeterli fotoğrafı çekme konusundaki trendleri paylaştı.

Macudzinski’ye nazaran güzel bir fotoğrafın birinci bileşeni yetenek olsa da son periyottaki akıllı telefonlar çoklukla kullanıcıların hakikat fotoğrafı çekmesine yardımcı olabilecek özelliklerle geliyor. Fotoğrafçıların yakalamak için hakikat sahneyi ve anı belirleyebilmeleri çok kritik. Günümüzde birçok akıllı telefon, kullanıcıların çekimlerini çerçevelemek için yararlanabilecekleri özelliklere sahip.

Kullanıcıların yalnızca birkaç kolay dokunuşla anılarını yakalamalarını sağlayan HONOR Magic4 Pro üzere birtakım akıllı telefonlar, bir görüntüdeki en uygun anlardan kimilerini seçmek için yapay zekayı kullanarak işi bir adım daha ileri götürüyor.

Profesyonelleşen çekimler

Bununla birlikte, günümüzde akıllı telefonlar çoklukla birden fazla kamera ve sensör donanımıyla piyasaya çıkıyor geliyor. Örneğin HONOR Magic4 Pro’da bulunan HONOR Image Engine özelliği, art planda çalışarak, manzara kalitesi artırmak için güçlü kameraları, gelişmiş sensörleri ve AI algoritmalarını bir ortaya getirip kullanıcıların anlarını net bir biçimde yakalamalarını sağlıyor.

HONOR Magic4 Pro, kullanıcılar fotoğraf yahut görüntü çektiğinde, görüntüleme sistemlerini çalıştırıp çekilen içeriği geliştiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.