Akaryakıt zamları tepki topluyor! Twitter’da tepkiler büyüyor

0 5

Ülkemizde son vakitlerde en çok konuşulan hususlardan biri mevcut akaryakıt fiyatları. Artan enflasyon ve dolar kurundaki artışlar nedeniyle akaryakıta neredeyse her gün artırım geliyor. Bugün Twitter’da paylaşılan bir görselle birlikte akaryakıt artırımlarına gelen yansılar büyümeye başladı.

Görsele nazaran tam bir yıl evvel Haziran ayında 3.95 olan gaz artık 11.62 düzeyinde. Akaryakıta gelen artırımlar yüzünden araç sahipleri güç vakitler geçiriyor. Fiyatlara yansılar ise büyümeye başladı.

Akaryakıt artırımları reaksiyon topluyor! Twitter’da reaksiyonlar büyüyor

Koronavirüs ile başlayan küresel krizler kendini göstermeye devam ediyor. Besin fiyatlarından tuttun her şeyde önemli bir artış kelam konusu. Motorine gelen son artırımlarla birlikte reaksiyonlar de büyümeye başladı. Motorine artırım geldiğinde bu öbür her şeye yansıyor. En son gelen 2 TL üzerindeki artırımlarla durum daha da berbata gitmeye başladı.

Rusya Ukrayna savaşının da patlak vermesiyle brent petrol fiyatlarında artış gözlemlendi. Bu da direkt olarak hayat pahalılığı formunda karşımıza çıkıyor. Bugün Twitter’da hashtaglerde akaryakıt fiyatlarına yapılan artırımlar yer alıyordu. #akaryakıtzammı hashtagi altında yansılarını lisana getiren vatandaşlar hayat pahalılığından şikayet edip fiyatların artışına dikkat çekti. Lakin küresel manada yaşanan enflasyon ve maliyetlerde artış üzere sebepler nedeniyle durumun nereye varacağını kestirmek imkansız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.