Airbnb kullanıcıları dikkat! Paranızı geri alamayacaksınız!

0 5

31 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak yeni uygulama ile, bu tarihten sonra yapılacak Airbnb rezervasyonlarında, COVID-19’dan kaynaklanan nedenler ileri sürülerek yapılan iptallerde para iadesi yapılması artık mümkün olmayacak. “Hafifletici nedenler” siyasetinde yapılacak bu değişiklikle, bir konut sahibi yahut konuğun COVID-19’e yakalandığı durumlarda geçerli olan iade uygulaması sona erecek.

Şirket bunun yerine konut sahibinin standart iptal siyasetinin uygulanacağı eski uygulamasına geri dönecek. Bu standart iptal siyasetlerinin yaklaşık üçte ikisi, konukların beş gün (ılımlı siyaset kapsamında) yahut check-in’den 24 saat öncesine kadar (esnek siyasete göre) iptal etmesine imkan tanıyor.

Uygulama 31 Mayıs itibariyle başlayacağı için, mayıs ayının sonundan evvel yapılan rezervasyonlar, Airbnb siyasetinin kurallarını karşılamaları durumunda COVID-19 ilişkili geri ödeme için hala uygun olacak. Bununla birlikte Airbnb, COVID-19 ile ilgili birtakım durumlar için istisnaların olabileceğini ve geri ödemenin mümkün olacağını da iletiyor. Örneğin Güney Kore ve Çin yurt içi rezervasyonlarında uygulama için istisnalar sürecek.

Airbnb yakında seyahat sigortası sunmaya başlayacağını da duyurdu. Eser önümüzdeki aylarda satışa sunulacak. O vakte kadar şirket, COVID-19’un seyahat planlarını bozabileceğinden tasa duyanların diğer bir yerde sigorta satın alabileceklerini söylüyor.

Salgın geçtiğimiz yıllarda seyahat sanayisini ziyana uğrattı ve Airbnb de bundan etkilendi. Şirket, Mayıs 2020’de işgücünün %25’ini, yani yaklaşık 1.900 kişiyi işten çıkarmıştı. Görünüşe nazaran Airbnb her zamanki üzere işine geri dönmeyi umuyor. Şirket “Birçok ülkenin artık COVID-19 planlarıyla yaşamayı uygulamaya koyduğunu” söylüyor.

Tekrar de salgın bitmiş değil. Dünya nüfusunun yaklaşık üçte biri şimdi en az bir aşı dozu almış değil. Datalar, son 14 günde dünya çapında ortalama 629.798 olayın kaydedildiğini gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.