ABD’nin en büyük 2. elektrik enerji şirketi Bitcoin madenciliğine başlayabilir!

0 6

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci güç şirketi Duke Energy’nin, Bitcoin madenciliği üzerinde çalıştığı bildirildi. Şirketin Başkan Oranları ve Düzenleyici Strateji Analisti ise bu haberi doğruladı.

ABD’nin en büyük 2. elektrik güç şirketi Bitcoin madenciliğine başlayabilir!

Şirketin Önder Oranları ve Düzenleyici Strateji Analisti Justin Orkney, 26 Haziran’da Troy Cross’un Bitcoin, Güç ve Etraf podcast’inde yer alırken, Bitcoin madenciliğine yönelik devam eden araştırmayı doğruladı ve sonuçların madencilerin şebekeye nasıl dahil edileceğini keşfedeceğini belirtti.

Orkney, Sonuncu raporu yayınlamadan evvel, şirketin çeşitli düzeylerde madencileri içeren test çalışmaları yapmak için farklı güç kaynaklarıyla sağlanan mikro şebekesinden yararlanacağını şu sözlerle belirtti;

“Genel müşteri kademelendirme kavramlarını araştırıyoruz. Talep karşılık fonksiyonelliğine yönelik bir gözle, Bitcoin madencilik kapasitesini sistemimize dahil etme konusunda bir Bitcoin talep cevap çalışması üzerinde çalışıyoruz. Bir teknoloji testi yapmayı umuyoruz”

Mevcut talep cevap stratejileri

Orkney’e nazaran, şirket esasen kış tepesi için bir talep karşılık raporu geliştirdi ve odak artık Bitcoin’de. Talep karşılık fonksiyonu, elektrik güvenilirliğini korurken, şebekede azalan talebin bir kesimi olarak, ağır kullanım mevsimlerine karşılık olarak tüketicilerin elektrik kullanım değişikliklerini gerektirir.

Şirketin şebekesinin farklı sanayiler için başka talep cevap teşebbüslerine hizmet ettiğini ve Bitcoin madenciliğinin ülkü bir aday olduğunu ekledi. Tıpkı vakitte, yetkili Duke Energy şebekesinin esasen küçük ölçekli olarak birkaç Bitcoin madencisine mesken sahipliği yaptığını da belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.