ABD Senatörü Lummis: ”Bitcoin şimdiye kadar yaratılmış en zor para”

0 9

Wyoming Cynthia Lummis’ten ABD senatörü, ülkenin birinci kripto para ünitesi faturasını resmen açıkladıktan sonra Bitcoin’i ( BTC ) ‘şimdiye kadar yaratılmış en güç para’ olarak nitelendirdi.

ABD Senatörü Lummis: ”Bitcoin şimdiye kadar yaratılmış en sıkıntı para”

CNBC’lerin Squawk Box Show’unda bir röportaj sırasında konuşan Lummis, Bitcoin’in bir paha deposu yelpazesini tanıttığını ve yatırımcılar için bir portföy çeşitlendiricisi olarak hizmet edebileceğini belirtti.

Lummis, Çalışma Departmanı tarafından, çalışanların emeklilik fonları için nakit ve Bitcoin ortasında çeşitlendirme yapmalarına müsaade veren şirketler fikrine karşı çıkan bir harekette duruşuyla ilgili bir soruya şu sözlerle cevap verdi;

“Tamamen çeşitlendirilmiş bir varlık dağılımınız varsa, kısa vadede gelir elde etmek istediğiniz birtakım varlıklarınız var. Ayrıyeten yalnızca bir bedel deposu olan kimi varlıklar da istiyorsunuz. İşte Bitcoin’in parladığı yer burası. Bence bu şimdiye kadar yaratılmış en güç paralardan biri”

Kripto düzenlemeleri konusunda bölünme

Lummis’in departmanın Bitcoin çeşitlendirmesini ele almasına karşı çıkması, ABD kurumları ortasındaki kripto düzenlemesi konusundaki farklılıkları vurguluyor. Federal Rezerv üzere kurumlar, Senatörün tasarıyı dijital para ünitelerini desteklemek için kullanmayı amaçlamasıyla kripto para ünitelerini benimseme konusunda tasalarını lisana getirdi.

New York senatörü Kirsten Gillibrand tarafından ortaklaşa desteklenen iki partili yasa tasarısı, kripto para ünitelerini finans dalına entegre etmeyi amaçlıyor. Senatörler, tasarıyı güzelleştirmek için sanayi paydaşlarıyla çalışmaya devam etmeyi planladıkları için tasarının ardında muhtemelen daha fazla ivme olacağını belirttiler.

Lummis, Kongre’nin tüketicinin korunmasına odaklanmanın yanı sıra kripto alanındaki yenilikleri desteklemesi gerektiğini belirtti. Ülkenin global finansal sistemde başkan olduğunu düşünerek ABD’nin kripto maddelerini çıkarma vaktinin geldiğini söyledi.

Dijital para üniteleri hakkında açıklama

Tasarının bilhassa, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu (CFTC) ve Menkul Değerler Borsası Kurulu (SEC) ortasındaki uygun düzenleyici kurumu netleştirirken dijital varlıkları emtia ve menkul değerler olarak sınıflandırmak için bir yol sunması bekleniyor.

Senatör Gillibrand, yasa taslağının büyüyen dala şeffaflık, hesap verebilirlik ve mutlaklık getirmeyi amaçladığını şu sözlerle belirtti;

“Bu mevzuatın en kıymetli gayesi şeffaflık, hesap verebilirlik ve mutlaklık yaratmaktı. Düzenleme gereklidir. Tüketici müdafaasına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Yolun temel kurallarına gereksiniminiz var”

Tasarı oylamadan evvel, kıymetlendirilmek üzere dört mesken komitesinden geçecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.