98 yaşındaki milyarder: ”Kriptoya yatırım yapmak neredeyse delilik”

0 6

Kripto para sanayisi katlanarak büyümesine karşın, dijital varlıklar klasik paraya bir alternatif olarak giderek daha tanınan hale geliyor ve dünya çapındaki hükümetler ve finans kurumları bunları operasyonlarına dahil etmenin yollarını arıyor, fakat eleştirmenler de eksik olmuyor!

98 yaşındaki milyarder: ”Kriptoya yatırım yapmak neredeyse delilik”

Kripto piyasası tenkitlerden kendini alamıyor. Bunlardan biri Berkshire Hathaway lider yardımcısı ve uzun müddettir Warren Buffett işbirlikçisi olan Charlie Munger olarak karşımıza çıkıyor. Munger, 12 Temmuz’da Australian Financial Review ile yaptığı bir röportajda kripto paralara karşı nefretini yineledi.

Mülakatta yatırım ipuçlarını tartışan Munger, yatırımcıların kriptoya “asla dokunmaması” gerektiğini, bunun yerine enflasyon artışının ötesine bakmaları ve hem fosil yakıtları hem de yenilenebilir enerjiyi desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Gerekçesini şu sözlerle açıkladı:

“Kripto hiçbir halde yatırım aracı değildir. Bu şeyleri satın almayı yahut takas etmeyi neredeyse mecnunluk olarak görüyorum.”

‘Kripto satın almak çılgınlık, kripto satmak kötü’

98 yaşındaki milyardere nazaran, sanayi bedelsiz dijital paralar satan makûs aktörlerle doluydu ve kripto satın alan yahut satan herkesin mevcut para sistemini baltaladığını da kelamlarına ekledi.

“Bence bu şeyleri satan herkes ya hayal görüyor ya da berbat. Dünyanın ulusal para ünitelerinin altını oymakla ilgilenmiyorum”

Munger, Kriptoya odaklanmak yerine, gerçek işletmelerin modülleri oldukları için üstün bir yatırım olarak gördüğü pay senetlerine yatırım yapmayı önerdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.