2022’de kripto ATM ağı ne kadar arttı?

0 4

ABD merkezli kripto ATM operatörü Bitcoin of America, artan tüketici talebi nedeniyle suram sayısında süratli bir artış olduğunu duyurdu.

2022’de kripto ATM ağı ne kadar arttı?

Bitcoin of America 9 Haziran’da yayınlanan bir basın açıklamasında, şirketin şu anda 2.500’den fazla Bitcoin ATM’si işletiyor olduğunu duyurdu. Mart ayında operatör denetimli makinelerin 1.800 lokasyonda olduğu göz önüne alındığında, bunun yaklaşık %39’un üzerinde bir artış olduğunu da ayrıyeten belirtelim.

Genişlemenin bir kısmı, makinelerine yeni kripto para ünitelerinin eklenmesinden kaynaklanıyor. Platform bilhassa de, Bitcoin , Litecoin ve Ethereum satın alımını destekliyor.

2021’de göğüs paralarının büyümesinin akabinde, Bitcoin of America, artan talep nedeniyle Dogecoin ve Shiba Inu’yu da bünyesine kattı. Açıklamada, “Bitcoin of America, çok çeşitli farklı kripto para üniteleri sunmanın ehemmiyetini fark etti ve ekleme yapma vaktinin geldiğine karar verdi” denildi.

İlginç bir formda, Bitcoin of America, global olarak kripto para ATM’lerinin kurulumunu hızlandıran şirketler ortasında yer alıyor. Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un raporuna nazaran, 10 Mayıs itibariyle, global kripto ATM’lerinin sayısı 1 Ocak’ta kaydedilen 34.340’e nazaran artarak 37.338’e yükseldi.

Kripto ATM büyümesi için sürücüler

Bitcoin ATM’lerinin büyümesi, daha fazla yatırımcı piyasaya dahil olmak için yollar aradıkça, global olarak dijital varlıkların artan halde benimsenmesiyle alakalıdır. Artan düzenleyici incelemelerin ortasında, ATM’ler Müşterinizi Tanıyın (KYC) üzere sıkıcı süreçlere olan gereksinimi ortadan kaldırdıkları için kripto borsalarına bir alternatif olarak hareket ediyor.

Aynı vakitte, kripto ATM’leri ödemeleri kolaylaştırmada ayrılmaz bir öge olarak ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nin birinci kripto faturasını tartışmaya hazırlandığı bir noktada, düzenleyici tasaların akabinde ATM’lerin büyümesi bir pürüze çarpabilir.

Yakın tarihli bir çalışmada, Kongre için kontrol ve soruşturma hizmetleri sağlayan bir ABD devlet kurumu olan GAO, kripto ATM’lerinin mali cürümlerde artışa giderek daha fazla katkıda bulunduğunu tez etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.