2. Nesil Apple Karma Gerçeklik Gözlüğü Hakkında İddia

0 7

Apple ile ilgili yaptığı sızıntıların doğruluğuyla bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, şirketle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kuo’nun açıklamalarına nazaran Apple, 2025 yılına geldiğimizde karma gerçeklik gözlüğünün ikinci jenerasyonunu piyasaya sürecek. Şirketin birinci kuşak karma gerçeklik gözlüğünün şimdi tanıtılmadığını düşündüğümüzde, Kuo’nun açıklamasının epeyce savlı olduğunu tabir edebiliriz.

Aslına bakacak olursak Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı uzun vakittir bilinen bir şey. Fakat bu eserle şimdi tanışamadık. Ming-Chi Kuo’nun açıklaması, Apple’ın bu eser için vites artırdığını gözler önüne seriyor. Şayet tez gerçek çıkarsa, önümüzdeki bir ya da en fazla iki yıl içerisinde Apple’ın birinci kuşak karma gerçeklik gözlüğü ile tanışmış olacağız.

“Uygun fiyatlı versiyonlara sahip olacak”

Ming-Chi Kuo’nun savlarına nazaran Apple’ın ikinci kuşak karma gerçeklik gözlükleri, uygun fiyatlı versiyonlara da sahip olacak. Kuo, bileşen tedarikçilerinin 2024’ün ikinci yarısında çalışmaya başlayacağını ve Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü için parça sevkiyatını başlatacaklarını ifade ediyor.

İddialara nazaran ikinci jenerasyon karma gerçeklik gözlükleri, birinci jenerasyondan çok daha gelişmiş bir yapıya sahip olacak. Apple’ın Pancake lens kullanacağından bahseden Kuo, bu lenslerin yüksek maliyetli olduğunu ve fiyatları artırabileceğini belirtiyor. Şu an için net bir şey olmasa da 2025 yılında piyasaya sürüleceği ileri sürülen gözlük için 3.000 dolar civarında fiyatlar konuşuluyor…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.