12 milyonu kriptoda kaybedip kayıplara karıştı! Ailesi çocuğu Müge Anlı’da aradı

0 7

Kripto paralar her ne kadar hoş bir yatırım aracı olsa da bazen sonucu çok makus olabiliyor. Misal bir olay da Türkiye’de yaşandı. 18 gündür kayıp olan genci bulmak için ailesi Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katıldı. Argümanlara nazaran ailesinin verdiği yetkiyle otomobilleri, meskeni satıp 12 milyon TL‘yi kriptoda batıran genç kayıplara karıştı.

Evlatlık olduğu da belirtilen genç meğer kripto paralarda önemli kayıplar yaşamış. Küresel piyasalarda yaşanan dengesizlikler bir aileyi daha makûs etkiledi diyebiliriz.

12 milyonu kriptoda kaybedip kayıplara karıştı! Ailesi çocuğu Müge Anlı’da aradı

18 gündür kayıp olan genç nihayet bulunduğunda gerçekler de ortaya çıktı. Kripto paralarda önemli manada para kaybeden genç ailenin evlatlık edindiği bir çocukmuş. Kayıpları her ne kadar büyük olsa da ayakta durmaya çalışan ailenin durumu toplumsal medyada da gündeme düştü.

Bazıları çocuğu suçlarken kimileri küresel piyasalardaki dengesizliği suçluyor. Bildiğiniz üzere stabil coinler dahi 1 doların altına düştüğünde kripto paralara olan itimat yerle bir olmuştu. Öncü kripto para ünitesi Bitcoin dahi 70 binlerden 30 binlere kadar geriledi. Lakin artık ufak bir toparlanma belirtisi kendini gösterdi.

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin başınıza gelse ne yapardınız? Yorumlarda bize belirtin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.